Yolculuğum

Hayatımın ilk on yılı yaşadığım yeri, olduğum durumları keşif ve anlama yolculuğu oldu. Her yer bir oyun alanıydı ve oyunun kurallarını gördüklerim, duyduklarım, yaşadıklarımla öğreniyordum. O zaman aldığım kararların, benim projeksiyonum olacağının ve hayatımı o doğrular üzerine kuracağımın farkında olmadan hafızamda paketliyordum. Bu paketleri bulup açmamın hayatımın şu anki dördüncü on yılına tekabul edeceğini bilmeden sınırsız bir coşku ve yaratıcılık ile yaşıyordum.

İkinci on yılım artık kararlarımı hayatıma geçirdiğim yıllar oldu. Anlamadan nedenini düşünmeden sadece doğru olduğuna karar vermiş olduğum şeyleri yaşıyordum. Ailemin desteği, toplumun onayı, ilişkilerimde olduğum kişinin seçimi yani o an ihtiyacım olan her ne ise ilgili paketlerden doğrular çıkarılıp bir güzel yaşanıyordu. 2006 yılında, yani üçüncü on yıllık dönemimde artık dışarı değil içeriye, kendime doğru bir yolculuğa çıktım.

Enerji ve çekim yasasını bilimsel ve düşünce boyutunda araştırmaya, okumaya ve eğitimlerine katılmaya başladım. Bu sırada reiki yoga ve meditasyon hayatıma girdi. Cern’de atom altı parçacık davranışları eğitimi aldım. Enerjimiz ile gerçekliğimizi yarattığımızı anladığımda, yaşadığım hayatın sorumluluğunu, çizdiğim sınırlar içinde kendime bir kutu yaratmış olduğumu gördüm. Ben bir bilardo topuydum, her vuruş ile masanın farklı köşelerine çarpıyordum ve güç dışarıda olduğu sürece masadan fırlamam çok olasıydı.

2009 yılında hocam Aykut Oğut’un kitabını okudum. O günden sonra Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un sayısız eğitimlerine, workshop’larına katıldım. Kişisel gelişim yolculuğumun son durağı 2016 yılında başlayıp 2018 yılında tamamladığım Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut’un açtığı ”Yaşam Koçluğu” programının ilk mezunlarından biri olmak oldu. Bu programda 1400 saat eğitim aldım ve bu sürenin çok daha fazlasında kendim üzerinde çalıştım. Bu eğitim, bilgi eğitiminden çok bir deneyim eğitimiydi benim için çünkü sevgili hocalarımın dediği gibi; ”Kendinizin yaşamadığı, içinden geçmediği hiçbir durum için başkasına yardımcı olamazsınız.” Simya Noktası değişim ve dönüşüm için, daha iyisini isteyenler için ve kendini dahasına açanlar için var. Evet benim elimde sihirli bir değnek yok ama var olan gücüne açılmak isteyen herkese diyebilirim ki yolu biliyorum.

Daha keyifli, daha bereketli, daha sağlıklı, daha mutlu olmak istiyorsanız Simya Noktası başlangıç noktanız olsun.

Bu web sitesi tanımlama çerezlerini kullanır ve tarama deneyiminizi geliştirmek için kişisel verilerinizi kullanır.
Bize ulaşın
Bize ulaşmak ister misiniz?
Merhaba, bize Whatsapp'dan soruların için ulaşabilirsin.