Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapat

Yeniden Doğuş 4 - Yaşam Koçluğu Eğitimi

kocluk-egitimi-4
  • Tanım
  • SSS

TÜLAY ŞEYBAN ile

SİMYA NOKTASI YENİDEN DOĞUŞ4 YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİMİ

( 45+ HAFTA 1000+ SAAT)

 

Her yıl Eylül ayında başlayıp bir sonraki yılın Ağustos ayına kadar devam eden ve kişinin kendi egosuna koçluk yapmasını esas alan Simya Noktası “Yeniden Doğuş” eğitimi 4. defa katılımcılarını bekliyor.

 

MODÜLLER

 

 1.MODÜL: BEN KİMİM?

26.EYLÜL.2024- 28.KASIM.2024 / 10 HAFTA

 

KUNDALİNİ YOGA = ALT ÜÇGEN-1,2,3.ÇAKRA

 

KİTAP= 10 HAFTALIK UYGULAMA KİTABI VE MODÜL SÜRESİNCE OKUNMASI BEKLENEN 2.KİTAP

 

BÖLÜMLER= EGO KODU VE EGO KAZANCI/ EGO İLE İLİŞKİ/ VAROLUŞ SEÇİMİ/ YARATIM/ ENERJİ/ EVRENSEL YASASLAR

 

2. MODÜL: KİM OLMAYI SEÇİYORUM?

12.ARALIK.2024 06.MART.2025 / 13 HAFTA

 

KUNDALİNİ YOGA = KALP ÇAKRA 

 

KİTAP= 13 HAFTALIK UYGULAMA KİTABI VE MODÜL SÜRESİNCE OKUNMASI BEKLENEN 2.KİTAP

 

BÖLÜMLER= ÇOCUK BİLİNCİ/ YETİŞKİN OLMA / DÖNÜŞÜM YOLCULUĞU/ META DİL KALIPLARI/ ENERJİM/ BEREKET/ DEĞER/ YARATIM

 

3. MODÜL: YENİDEN DOĞUŞ

20.MART.2025 17.TEMMUZ.2025 /18 HAFTA

 

KUNDALİNİ YOGA= ÜST ÜÇGEN-5,6,7,8.ÇAKRA

 

KİTAP= 18 HAFTALIK UYGULAMA KİTABI VE AYRICA MODÜL SÜRESİNCE OKUNMASI BEKLENEN 2.KİTAP

 

BÖLÜMLER= VAROLUŞ SEÇİMİ/ FREKANSLAR/ ENERJİ OKUMA/ KANALLIK/ HİPNOTİK DİL KALIPLARI/ YARATIM/ EĞİTİM HAZIRLAMA/KOÇLUK UYGULAMALARI

 

 

Bu program varoluşunun anlamını merak eden, kendini anlama yoluna çıkmak isteyen, kendi üzerinde uzun süre çalışmak isteyen, kendine koçluk yapmak isteyen, önce kendine alan tutmak isteyen ve bu yoldayürüyen, bu yolda yürüyecek olanlara rehber olmak isteyen ruhlar için hazırlandı.

 

Bu program neyi bildiğinizden değil kim olmayı seçtiğinizden ve içinizdeki yaratım gücünden ilham alarak hazırladı.

 

Bu program interaktif bir eğitim değil birebir kişinin her gün önceliğine kendini koyması gereken ödev ve egzersizlerle ilerleyeceği bir yoldur.

 

Bu program hem bilimsel hem enerjisel beden-zihin-ruh üçgeninde, evrensel yasalar, kundalini yoga prensipleri ile uyumlu olarak önce kendini sonra bulunduğu yeri, o yerde etrafında olanları, yarattıklarını ve içindeki dansını çözen, deneyimleyen en nihayetinde rehber olmak isteyenlerin uğrayacağı duraklar belirlenerek ve katılımcıların dönüşümleri esas alınarak modüllere bölündü.

 

Koçluk nedir? Yaşam koçu kimdir?

Koçluk, danışanın içinde bulunduğu durumun tahliline, bu durumu hangi inanç sistemi ile yarattığını bulmasına, kişinin ego kodlarını ve ego kazançlarını fark etmesine, sorunlarına, sorunlarının çözümü için sorular sorulmasına, sorulara kişinin cevap bulmasına, kendisiyle yüzleşmesine, yeni kararlar almasına, özgür seçimlerine ve isteği yönünde yaratım yapmasına dayanır.

 

Yaşam koçu sadece tahlil yapan, analiz eden, doğru yerde doğru soruyusoran, bilgi aktaran kişi değildir. Danışanın egosunu görebilen, sorunun arkasındaki inanç sistemini bulduran, sorduğu sorulara alacağı cevaplarla ne yapacağını da çok iyi bilen kişidir ki bu noktada yaşam koçunun bilgisi değil deneyimi önemlidir. Yaşam koçu danışanına sorduğu soruları hayatınınherhangi bir yerinde cevaplamamış, danışanın verdiği cevapları hayatının herhangi bir yerinde deneyimlememiş, kendi egosu ile iyi bir ilişki kuramamış, kendi hayatının otoritesi olamamış, bereketin belli bir basamağına kadar çıkamamış ise ne enerjisiyle ne bilgisiyle ne de duygusal olarak alan tutma kapasitesine sahip olamaz. Danışanı da çözümünü bulması noktasında ilerletemez. Değişimi ve dönüşümünü kendi yaşamamış bir yaşam koçunun ne kadar çok şey bilmesinin de bir anlamı olamaz.

Kendisi duygusal olarak stabil değilken ya da kendisi biliyorum dediklerini yaşamıyorken

(ya da yaşamamışken) yaşam koçluğu yapamaz.

Kendi değişimini içselleştiremeyen yaşam koçluğu yapamaz. Kendi sesini dinleyemeyen bir yaşam koçu danışanını duyamaz. İçsel yolculuğunda farkındalıkla kabulde olmayan bir yaşam koçu teknik yöntem ve eylem çözümlerini ezbere sunarak oldurtmaya çalışır. Evrensel yasaları, frekansları, çekim yasasını hayatının her alanında deneyimlemeyen bir yaşam koçu danışanın yarattıklarını ve söylediklerinin arkasında dönen oyunu göremez ve danışana gösteremez.

Aslolan yaşam koçunun neleri biliyor olduğu değil neleri deneyimine katmış ve karşıya da deneyimine katması adına yönlendirebilen, aktarabilen, egosundan bağımsız karşı tarafın egosunu görebilen, enerji okuyabilen olduğudur.

 

Bu eğitimin diğer eğitimlerden farkı nedir?

Bu eğitim sadece bilgi eğitimi değildir.

Eğitim içeriği sizlere basılı yayın olarak verilirse iki ayda okuyup bitirebilirsiniz.İçeriği deneyiminize katmanız ise belki bundan sonraki tüm yaşamınızı içerebilir.

Eğitim süresince haftada 2 gün (bazı haftalar 3) canlı seanslar, (seanslardan biri, haftalık üzerinde duracağımız konu/ders seansı,

diğerleri verilen ödev/egzersizler ile size yapılacak canlı koçluklar olacaktır.)

 

– Haftalık yapacağınız yazılı ödevler, günlük yapacağınız kundalini yoga ve meditasyon pratikler, okuyacağınız kitap,

(kitap uygulama güç grubu toplantıları ders seanslarının son yarım saatinde zoom üzerinden seans sırasında yapılacaktır)

 

İzleyeceğiniz dizi ve film ödevleri, yapacağınız güç grubu toplantıları

(kitap güç grubu toplantısı dışında)

 

-Dizi veya film karakterlerinin ego kodu/kazancı, inanç ve hipnotik dil kalıplarını bulma egzersizleri

 

– 8 seans iki ayrı danışana vereceğiniz koçluk uygulamaları

 

-Her modül konularına paralel çakralar blokajlarını açmak ve dengelemek için kundalini yoga seansları ve ödevleri

 

-Kapalı gruplarda yapmak zorunda olduğunuz egzersizler, size ve sizin dışınızda eğitime katılanlara yapılacak koçluklar, son modülde kendi hazırlayacağınız workshoplar, yapacağınız koçluk uygulamaları, vereceğiniz eğitimler düşünüldüğünde bu eğitim sizin için  45+ hafta, 7/24 devam eden bir yolculuk olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu eğitime kimler katılabilir?

Öncelikle kendinin muhteşemliğini görmeye, zihninin ve duygularının kontrolünü almaya, bildiklerini hücresel seviyede yaşamına katmaya, enerji ve frekansına sahip çıkmaya, evrensel yasaları ve işleyişi deneyimine katmaya,içindeki çocuğa ulaşmaya, egosuna yaşam koçluğu yapabilmeye, kendi değerine ve potansiyeline uyanmaya, isteklerini oldurtmaya değil akışta kalarak isteklerine ait olmaya, kendi üzerinde adanmış bir şekilde çalışmaya, kendini kendinden yeniden doğurmaya, geçtiği yollardan geçecek olanlara rehber olmaya gönüllü olan herkesin katılımına açıktır.

 

 

EĞİTİM ÜCRETİ:

 

 

MODÜL ÜCRETİ (TL)

1.MODÜL

12500

2.MODÜL

20000

3.MODÜL

30000

 

 

 

 

 

 

 

 

Ön kayıt ücreti, erken kayıt ücreti YOKTUR.

Her modülün ücreti ayrı ayrı ödenir.

Modül ücretleri paymes şirketi aracılığı ile ödeneceği için istenildiği sayıda taksit yapılabilir.

 

 

01.Temmuz.2024 tarihinden itibaren web sitesi üzerinden ödemelerinizi yaparak eğitime kaydınızı yaptırabilirsiniz.

(Kayıt yaptırdıktan sonra isim, soy isim ve mail adresinizi (gmail) whatsappnumarası üzerinden iletiniz)

 

Kayıtlar 25. Eylül.2024 tarihinde kapatılacaktır.

Bu tarih ödeme ve kayıt için de son tarihtir.

Eğitime devam edilmesi halinde her modülden bir hafta önce modülün ücreti ödenmiş olmalıdır.

Tüm modüllere katılanlar

“Simya Noktası Yaşam Koçluğu Eğitimi” katılım belgesi verilecektir.

 

Eğitimler online zoom programı üzerinden yapılacak, seans tekrarları bir sonraki seansa kadar izlenmek üzere katılımcılar ile paylaşılacaktır.

Eğitimler Türkiye saati ile akşam 20:00- 22:00 saatleri arasında yapılacaktır

 

(Eğitim tarihleri ve içeriklerinde katılımcıların bilgisi dahilinde değişiklik yapma hakkı saklıdır. Eğitim günleri program başladığında katılımcılara uygulanan anket ile belirlenecektir.)

İnziva programı ücrete dahil değildir. Son modülde tarih, ücret, yer bilgilendirilmesi yapılacaktır.

Eğitime kayıt olmaya karar vermeniz halinde size bir kayıt sözleşmesi gönderilecektir. Sözleşmeyi doldurup ıslak imza ile imzaladıktan sonra mail ile simyanoktasi@gmail.com adresine yollamanız

www.simyanoktasi.com  web sitesinden ödeme yaparak kaydınızı tamamlamanız gerekmektedir. Sorularınızı mail adresine veya whatsapphattına yazabilirsiniz. 05309948393.

Görüşmek dileği ile sevgiler. Tülay Şeyban.

Yeniden Doğuş 2 Yaşam Koçluğu Eğitimi Katılımcı Yorumları

Merhaba Yıllardır süren kişisel gelişim yolculuğum, merakım vardı. Kendi üzerimde çalışmayı da hep çok sevdim. Ancak sadece hayatta kalma sınırından yaşamaya geçemediğim ; yaratım yapıp sahip çıkamadığım ; hayatımın sorumluluğunu alamadığım ve tüm bunları niye bir türlü yapamadığımı anlamadığım bir döngü belli periyotlarda sıkışıp kalmama sebep oluyordu. Bilip eyleme geçememenin öfkesiyle kendimi sevemiyordum ve baş edemediğim bir şey sımsıkı tutuyordu. Tüm bunların nedenlerini bu eğitimde keşfettiğimde sevgi ve şefkat ilk kez çocuk halime ve egoma aktığında gözümdeki sis perdesi dağılmaya başladı. Neden adım atmadığımı, neden yapmaya sıra geldiğinde tıkandığımı, egomun oyunlarını keşfettikçe kendimi ondan ayırıp daha hareketli, keyifli, bereketli bir alana açıldım. Bu eğitimi en güzel şöyle özetleyebilirim: kendi gerçekliğinden uzak, yüzleşmekten çekinen, hayatı her alanda tepetaklak olmuş bir halde başlamıştım; gerçekliğini tanıyan, kabul aşamasında, hayatını ve gücünü kaptırdığı yerlerden geri alan bir Gülşah olarak devam ediyorum. Somut olarak örnekleyeyim, 117 kiloyla başladığım hedef serüvenim eksi 21 kilodaydım eğitim bittiğinde, hedefim martta 54 kilo olmak ve bence çoktan oldum 🙂 Gelirim yüzde yüzün üzerinde arttı ve borçlu durumdan gelir artıran duruma geçtim. Ailemle ilişkimde gerçek benle buluştum. Duygularımı ifade etmenin özgürlüğünü ve hafifliğini deneyimlemem zaten paha biçilemez. Canım Tülay’ımın gerçekliği, eğitim aşamalarının gerçekliği bu alanda var olmama müthiş alan tanıdı. Ve benim de gerçek potansiyelime açılma halimi müthiş besliyor hala bu alan. Sonsuzlarca iyi ki’m var. İyi ki Simya Noktası.

Gülşah Ümran Yılmaz

Eğitime katılmadan önce hayatımda  yaşadığım radikal değişiklikler, ülke değiştirmem evlenme ve anne olmamla birlikte kendimi, yolumu kaybetmiş bir çocuk gibiydim. Sürekli kendimle kavga ediyordum, kendimi ve başkalarını suçluyor, kurbanlık yapıyordum. Bu halimin günden güne arttığını ve depresyona doğru gittiğimin farkındaydım. Yeni doğan bebeğim için ayağa kalkmam gerektiğini düşünüyordum. En önemli problemim ise nereden başlayacağım, kimin bana destek vereceği ve nasıl başlamam konusuydu. İşte bunları bilmiyordum. Ta ki Tülay’la ve Simya Noktası ile tanışana kadar. Yani ben değişime karar verdiğimde önümde bir kapı açılmıştı bile. Bu eğitime başlamak verdiğim en zor karardı ama şimdi anlıyorum ki en doğru kararmış ve o zaman korkan egommuş. 11 ay sonra ben hayatım tamamen bambaşka oldu. Ben devam edip ilerledikçe değişim geldi ve ben değiştikçe hayatım güzelleşti. Kendime  eğitim süresince öğrendiklerimi sundukça etrafım bana değer veren insanlarla doldu. Yaratım gücümün benim elimde olduğunu anladığım ve deneyimlediğimden beri kuralları artık ben yazıyorum. Artık kendine küskün küçük bir kız çocuğu değilim. Kendi değerinin farkında, kendini seven, hayatının otoritesini eline almış, yetişkin, güçlü, güzel bir kadınım. Ne istediğini bilen, egosunu kendinden ayırmış, kurbanlık yapmayan biriyim artık. İyi ki Tülay iyi ki Simya Noktası

Şahnaz Abdullayeva

10 yıl kendi üzerimde çalışmalarım, aldığım koçluklar, okuduğum kitaplar deneyime geçmemişti, ta ki Simya Noktası eğitimlerine ve Tülay Şeyban’a kadar… Yeniden Doğuş-2 Koçluk Eğitimi  aslında benim için Tülay’dan bireysel seans aldığımda başlamıştı. Daha sonra ardından Frekanslar workshopu gelmişti ve sonra ismini dolu dolu yaşadığım “Yeniden Doğuş” Koçluk Eğitimi geldi. Eğitime katılmadan önce her şeyi bilmek niyetindeyim. Bana göre koçluk yapmak için onu da bilmem lazım şunu da bilmem lazımla başlamıştım fakat yolcuk devam ederken ben kendimle çalışmaya başlayınca aslında nerede olduğumu ve nereye gitmek istediğimi tam olarak fark ettim ve o zaman her şey değişmeye başladı. Eğitim devam ederken artık koç olmak için değil kendim olmak için  tek odağım kendime bakmak, kendimi görmek, kendimi tanımak olmuştu. Bu süreçte kendimle yüzleşmeler, ego dirençleri derken bir sürü farklı “ben”le  tanıştım. Unuttuğum, reddettiğim içimdeki beni bekleyen çocuklarla karşılaştım. Özgürlüğün kendini olduğu gibi yaşamak olduğunu deneyimledim. Eğitimler, seanslar bana yapılan koçluklar, başkalarına yapılan koçluklar, seans tekrarları, kitaplar, ödevler, egzersizler yani 11 ay boyunca hayatım; ben ve Simya Noktası oldu… Bu süreçte çok iyi para yarattım, kariyer yarattım, iki şehir değiştirdim, kendimle olan ilişkim hayatıma yansıdı, romantik ilişkimde köklenip sevgiyi kabule geçtim ve tabi çok güzel dostluklar yarattım. Tüm bunlar ve bilinçli yaratım fiziki olarak gerçekten muazzam bir haz veriyor insana fakat kendimle olan ilişkim, kendimi anlamam ve sevmem işte bu haz gerçekten paha biçilemez .. Yeniden Doğuş Koçluk Eğitimi 11 ay boyunca her defasında adını bana yaşattığı için sonsuz şükranlarımı sunuyorum Harika zamanlar yaşadım ve hala yaşıyorum. Teşekkürler Simya Noktası, Teşekkürler Tülay Şeyban

Okan Tınaztepe

Simya Noktası koçluk eğitimine ilk katılma amacım, nasılsa ben her şeyi biliyorum diyerek katılıp belge almaktı. Sonrasında işlerin çok da öyle olmadığını gördüm her şeyi bilen ben aslında hiçbir şey bilmediğim gibi kendimi dahi tanımıyormuşum. Eğitim süresince çok düştüm ama güçlenerek kalktım ve Tülay hocam hep oradaydı, elimden tuttu benim, hepimizin. Hamileydim, eğitim esnasında öğrendim gebeliği. Süreci beraber yaşadık ve bugün geri dönüp baktığımda olmam gereken yerde tam da vaktinde olmuştum. Ne kadar bilinçsiz olduğumu egomla, insanlarla, kendimle olan ilişkimi anlamaya başladım. Yeri geldi hıçkıra hıçkıra ağladım yeri geldi kahkahalar ile güldüm. Her ders her seans yeni bir ben oldum. Mezun olduk ve kendimi boşlukta hissediyorum nasıl geçti 1 sene bilmiyorum. Simya Noktası benim bana yolculuğum oldu. Ve Tülay hocamın o sancılı acılı dönemlerimde gözlerimin içine bakarak beni anladığını bilmek kalbime dokundu. Ve yine bugün geriye baktığımda ne kadar şanslı olduğumu düşünüp sürekli şükür ediyorum. Tek başıma girdiğim koçluk eğitiminden 2 kişi olarak çıkıp üstüne muhteşem insanlarla aile olup harika bir hoca ile aynı yolda yürüdüğüm için mutlu ve gururluyum. Bana, bize kattığın her şey için minnettarım Tülay hocam seni kocaman kocaman seviyorum varlığımdan varlığına şükürler olsun.

Gülcan Şahin

Yeniden Doğuş 1 Yaşam Koçluğu Eğitimi Katılımcı Yorumları

Yeniden Doğuş’tan haberim olduğunda çok heyecanlanmıştım ve hemen bu grubun içerisinde olmalıyım demiştim. 11 aylık bu süreç benim için çoook uzun bir yolculuktu. Kendime doğru yaptığım bu yolculukta dengede kalmayı, egomla ilişkimi geliştirmeyi, içimdeki çocuklarla yolculuğun nasıl daha keyifli hale geleceğini ve daha çok anda kalmayı öğrendim. Süreç boyunca zorlandığım, anlamadığım, anlamlandıramadığım hatta arada kopuşlar yaşadığım zamanlar oldu. Her seferinde frekansımı, enerjimi yükseltmeyi deneyimlerek öğrendim. Kendi değerime, kendimin en yüksek versiyonumu deneyimlemeye ve içimdeki potansiyelimi fark etmeye doğru yaptığım bu yolculukta hep, iyi ki simyanoktasındayım dedim. Tülay’ın disiplinli, hiç ders aksatmadan, adanmışlıkla hazırladığı ve yürüttüğü bu program sayesinde kendimle ilişkimde yepyeni bir noktadayım. Yolculuk, öğrenme, deneyim ve en önemlisi de hayat devam ediyor… Öğrendiğim her yeni bilgi ve yaşadığım her dönüşüm için sevgili Tülay’a ve yolculuğuma eşlik eden değerli ekip arkadaşlarıma teşekkürlerimle…

Özge Mutlu

Program boyunca egomu korkutmamak adına adım adım gitmeye ve heyecanımı takip etmeye devam ettim. Tülay’ın harika programı ve yöntemleriyle 3 modül ve 45 haftanın su gibi geçtiğini, programın bitmesi nedeniyle üzüldüğümü ama bana kattıkları için de çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. 45 hafta sonunda en iyi versiyonumuna ulaştığımı da kesinlikle söyleyebilirim. Hiçbir şekilde yargılamayan, sürekli verici alandan bizim için en iyisini isteyen ve bunun için bizi müthiş motive eden, her gün farklı şeylere uyanmamızı sağlayan, bilgiden çok deneyimimize katmak için bize yollar gösteren kocaman yürekli insan Tülay’a teşekkür etmek istiyorum. O benim en güzel, en harika rehberim ve umuyorum ki hep öyle kalacak. Ona küçük bir teşekkür olarak yapabileceğim şey sanırım öğrendiklerimi paylaşmak ve kendimi daha da geliştirmek. Neler mi değişti derseniz hayatımda, sayfalara sığmayacağı için sadece kısa cümlelerle şu şekilde özetleyebilirim. Egomla ilişkim hala harika değil ama çok yol kat ettiğimin farkındayım. Eskiden egomla sıkça kavga ederken şimdi çok daha uyumlu bir ilişkimiz olduğunu söyleyebilirim. Ego ile ilişki güzelleştikçe hedeflere ulaşmak da çok daha kolaylaşıyor. Duygusal olarak çok daha stabil kalabildiğimi, kendi egomun farkında olduğumu, özgüvenimin çok daha yükseldiğini, çok daha fazla hayatımda coşkuya izin verdiğimi, hayatımdaki bütün işleri çok organize ve kolaylıkta yaptığımı, bolluk ve bereketimin müthiş bir şekilde arttığını da söyleyebilirim. İnsanın egosu ile ilişkisi düzeldikçe çevresiyle olan ilişkisinin güzelleştiğini deneyimledim. Geçen seneye kadar kendimden esirgediğim sevgi ve şefkat eksikliğinin farkına varıp, bu konuda çok çalışıp, kendime karşı da nazik olmayı, kendimi sevmeyi öğrendim. En çok da dinlemeyi harika bir şekilde öğrendiğim için şükürler olsun. Yaptığımız harika yoga setleri, nefes çalışmaları ve muhtelif uygulamalarla kendimi çok daha yakından tanıma fırsatı buldum. Programın sonunda herkesin hazırlanıp sunduğu seminerler bilgi ve deneyimlerimizi paylaşma ve harika bir tekrar fırsatı sağladı bize. Şu anda gerçekte anda olmayı, anı yaşamayı, mutluluğun sadece bir seçim olduğunu, yüksek frekanslarda bir yaşamı deneyimlemeyi ve buraya sığdıramadığım çok şeyi yine canım rehberin Tülay’dan öğrendim. Varlığın, kocaman yüreğin, öğrenip deneyimimize kattığın ve katacağın her şey için teşekkürler. İyi ki varsın Işık Kadın. Seni seviyorum. T.Tarkan AKSOY

Tarkan A.

Merhabalar 1 yıl önce kafam çok karışık,çok sorgulayan ve içimde bitmeyen boşluk hissi vardı.Bir arayış içinde günlerimi geçiyordum.Neden ? böyle hissediyorum,Neden aynı şeyleri yaşıyorum.Neden? Neden? ve Hayatımda Nedenler o kadar çoktu ki! Ve bir gün bir şeyler yapmalıyım ,böyle hayatımı sürdürmek istemiyorum düşünceleri içinde karşıma Simya Noktası Tülay Şeyban çıktı.Hazır olan’a öğretmeni gelirmiş. Ben hazırdım ve geldi. Açtığı Yaşam Koçluğu eğitimine atladım resmen çünkü biliyordum sadece bir eğitim değil,kendi üzerimde çalışacağım bir alandı ve buna güvendim.Evet daha öncede bir çok eğitime katılmış biri olarak şunu net söyleyebilirim, Tülay’ın vericiliği, alan tutması, bu işe gönül vermesi, derin dinlemesi bana ilham oldu.. Bende neler mi? değişti; Kendimi çok daha sevmeye,kendimi olduğum gibi Kabul eden,Tüm hissettiğim duygularıma izin veren ,kendi gücümü tekrar hatırlayan versiyonuma geçtim.Ben içsel değiştikce ,Bereketim arttı,hiç hesapta yokken,istediğim şehirde ev yaratımı yaptım ,Sosyal ilişkilerimi değişmeye başladı.Benim için en önemlisi Kendimi Anlamaya başladım. Bana bu yolculukta rehberlik ettiği için ,Yaşam koçluğu mesleğini bana sevdirdiği için , çok teşekkür ediyorum. Simya noktası Yaşam Kocu mezunu olmaktan onur duyuyorum. Çok Teşekkürler Tülay Şeyban. ESİN.

Esin

Bu eğitim bana en çok yaratım gücümüzün muhteşemliğini ve egomun sesini dinlemeyi ,onu anlamayı ve onunla nasıl ilişki kurmam gerektiğini öğretti. Çekim yasasının aldığımız kararlarla nasıl işlediğini fark etmemi , kendi ruhuma yolculugumun adım adım nasıl yapıldığını öğretti … Anda kalmanın mucizelerini, hayatımızın her anında ne kadar olumlu etkileri olduğunu deneyimledim. Kendi yaratım gücümün ne kadar kuvvetli olduğunu da fark ettim. Yarattıklarımı ve yaratabileceklerimi düşündükçe, bu farkındalıkla hissettiğim heyecan tarifsiz bir hal alıyor. Sevginin, paylaşımın herseyin ne kadar üstünde olduğunu fark ettim. Acılarla yüzleşmenin, acıyı deneyimleyip buna çözümler üreterek mutluluğa ve iç huzura ulaşmanın, kendi değerini fark edip değerine sahip çıkabilmenin nasıl olduğunu bana neler kattığını öğrendim. Yıllarca müzikle uğraşıyor olmama rağmen Hayatın her anının bir melodi olduğunu deneyimledim ve hayatımın her anına bu bakış açısını katabilmeyi ogrendim. Müziğin hayatımızın her anında , hem de burnumuzun dibinde durduğunu , aldığım her nefeste bu melodiyi duyabilmeyi öğrendim . Tülay hocamla Yeniden doğuş koçluk eğitimi bana kendime koçluk yapma yolunda attığım muhteşem bir adım oldu. Bu eğitime katılmak, benim ömrüm boyunca kendime yaptığım en muhteşem yatırım oldu. Son olarak İnzivada ve devamında sertifika toreninde yaşadıklarım ise gerçekten tamamen bir “yeniden doğuş”süreciydi. İnanılmaz yoğun , çok çok güzel duygularla bu egitimi bitirmiş olmak ,bana kattıkları ve hayatım boyunca bana katacaklarını düşündükçe heyecandan yüreğimin pır pır etmesi tarifi mümkün olmayan bir huzur ve mutluluk yaşatıyor. Daha buraya satırlar dolusu yazıp anlatabilirim. Ne iyi yapmışım kendime bu muhteşem hediyeyi vermişim. Başta Tülay hocamın varlığına sonsuz şükrediyorum .Bu muhteşem yolculuğa Tülay Şeyban hocamla çıkmayı seçtiğim için kendimi takdir ve tebrik ediyorum.Tesekkurler biraz daha lütfen. ECE.

Ece

Hangi duygularımdan bahsetsem şu duyguma haksızlık edermiş gibiyim. İsmi üzerinde “yeniden doğuş”, söylenmesi iki kelimeyle çok basit geliyor, içindeki anlamı, taaaa atalarımızda getirdiğimiz ismini cismini bilmediğimiz neden ben bu döngüdeyim devamlı dediğimiz bir ışık topu gibiydi “yeniden doğuş” Tek başına değildi elbette bu “yenidendoğuş” 11aylık süreçte yanımda bulunan güzel ruhların anlattıkları, fark ettirdikleri kendi döngülerinin içersinde anlamlandıra madıkları onların kafaları karışıkken benim ahaaaa oluşlarım.. Hiçbir şeyin gerçekten boşuna olmadığını deneyimlediğim muhteşem bir “yenidendoğuş” Sertifikaya ilk başladığımızda, sorduğum soru neden bu aileyi seçtiğim di? Şimdi anlıyorum ki gerçek sevgiyi deneyimlemeye gelmişim.. “GERÇEKTEN SEVİLİYORUM VE BU BURNUMUN DİREĞİNİ SIZLATIYOR” Sertifikaya başladığımızda ikinci sorduğum soru, biz bu parayı verecek miyiz? şimdi diyorum ki milyonlar versem bu duygulara paha biçilemezmiş… Üstüne ben verebilirim. Sertifikaya başlamadan önce, annemle ilişkimiz berbat, abimle şöyle böyle, bağımlı olduğu enerjisel olarak paçalarına yapışıp sevgisini istediği sevgilisinden ayrılmış uzunca bir yıldan sonra.. Kendimi Sevgili hocam Tülay Şeyban’ın rehberliğine teslim etmiştim.. Birilerine güvenmek duygusu muazzam.! Güvenildiğinden emin olduğun bir duyguyla birlikte.. Canım hocam yine gözyaşlarım pıt. Ve inziva topraklarındayken, canım abime hediye seçerken kendisinin benim hesabıma para yatırıp oralarda ihtiyacın olur yanında kalsın demesi, bereketin yaratımın bu kadar kolay alma verme dengesini bu kadar muazzam yaşamak harika.. Yurda dönüş yaptığımda, ilk deneyimlerinden biri sevgilimin bana, dur sana sarılayım da kalp ritimlerimiz birbirimize uyumlansin demesiyle, gerçekten haykırarak seviliyorum diye bağırasım geldi. Ben bunları yazarken yine gözyaşlarım pıt. Beni seviyorum, bizi seviyorum. Sevgili hocam rehberim Tülay Şeyban’ı seviyorum. MEHTAP

Mehtap

Simya Noktası eğitimlerine zaten katılıyordum ancak koçluk programının açılmasını da çok arzu ediyordum.Benim gibi daha bir çok kişi aynı şeyi arzu etmiş olmalı ki bu güzel programı hep beraber yarattık. Yani ben bu programın açıldığı haberini birden duymadım zaten bekliyordum ve asla kaçıramazdım. Programa katılma amacım tamamen kendi üzerimde çalışmaktı ancak içimde Yaşam Koçu olmak isteyen buna çok hazır bir yanım olduğunu da koçluk programı sürerken keşfettim.Koçluk süresince hissettiğim en değerli şeylerden birisi Tülay’ı her an yanımda hissedişim ve muazzam desteğiydi.Ve inziva günü dönüp kendime baktığımda bambaşka bir kadına bakıyordum. Dönüşümüm o anda bana tırtılın kelebeğe geçişi gibi hissettirdi .Bunların yanı sıra dönüşen sadece ben değildim tabiki hayatımda dönüşüp değişmişti.Programa ilk başladığımda hayatımda sorunlu bir sevgili, yönetici ve iş vardı. Program sonunda muhteşem bir aşk ,35 metrekare ev yerine 135 metrekare bir ev,aylık gelirde tam tamına %150 artış,ve ve her gün sadece eğlenerek iş yapmak için gidilen muhteşem iş ve arkadaşlar vardı.Dönüşüm içeride başlar,en güzel şeyler ise Simya Noktası’yla. Ve sen canım Tülay’ım seni öylesine çok seviyorum ki. İyi ki varsın. İyi ki bu yola çıkmışsın da karşıma çıkmışsın. İyi ki seni tanımışım. İyi ki bu koçluğu açtın. İyi ki öğrettiklerinin tam olarak bir insanda yaşam bulmuş hali olarak her gün ilham oldun. Seni seviyorum iyi ki varsın. Teşekkürler çoook daha fazla lütfen. ❤️🌸 ASİYE.

Asiye S.
Ders materyalleri
Yaşam Koçluğu İçerik 19 kb İndirmek
2 items Download all
Grup Çalışması Ne Şekilde Yapılıyor?
Zoom uygulaması üzerinden 4 defa canlı olarak konu anlatımı, ödevlerle ilgili geri bildirimler ve koçluk yapılıyor. Yayının kaydı 7 gün boyunca izlenebiliyor. Ek olarak kapalı ve gizli facebook grubu üzerinden canlı yayınlar, günlük egzersizler ve paylaşımlar yapılıp, grup sinerjisi destekleniyor. Yazılı ödevler ve video ödevleri, meditasyonlar ve çeşitli tekniklerle konuya bütüncül bir yaklaşım sunuluyor.
Canlı Yayını Kaçırırsam Ne Olur?
Zoom yayının tekrarını 7 gün boyunca paylaşılacak link üzerinden izleyebilirsiniz. Kapalı facebook gruptaki canlı yayınlar da çalışma sona erene kadar izlenebilir.
Zoom Programını Bilmiyorum Bu Konuda Destek Alabilir Miyim?
Çalışmanın başında ücretsiz bir uygulama olan Zoom hakkında bilgilendirme paylaşıyoruz. Kullanmakla ilgili sorun yaşamanız durumunda whatsapp hattımıza (05309948393) yazarak anında destek alabilirsiniz.
Ödemeyi Ne Şekilde Yapabilirim?
Banka hesabına havale veya Paymes üzerinden kredi kartınızla ödeyebilirsiniz.
Taksitle Ödeme Yapmak Mümkün Mü?
Ödemede kart seçeneğini tercih ederseniz, paymes ekranında kart bilgilerini girdiğiniz sayfada kartınıza özel taksit seçeneklerini görebilirsiniz.
Türkiye’de Değilim Grup Çalışmasına Katılabilir Miyim?
Elbette, Türkiye dışından da grup çalışmalarına katılan danışanlarımız oluyor. Burada dikkat edilmesi gereken, çalışmanın gün ve saati önceden belirlenmektedir, söz konusu saat Türkiye saatidir, buna göre programınızı ayarlayabilirsiniz.
Bize ulaşın
Bize ulaşmak ister misiniz?
Merhaba, bize Whatsapp'dan soruların için ulaşabilirsin.