HAKKIMDA

TÜLAY ŞEYBAN ÖZGEÇMİŞ
 Batman’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi burada, üniversite eğitimimi ise Dicle Üniversitesi Kimya bölümünde tamamladım. 1994 yılında Diyarbakır’ın Erimli Köyü’nde öğretmenliğe başladım. Daha sonra İstanbul ve halen Ankara’da olmak üzere mesleğimi devlet ve özel kolejler ile eğitim destek merkezlerinde devam ettirmekteyim.
2006 yılında ”Eğitim Yönetimi” yüksek lisansını yaptım. 2005 yılında Uzman Kimya Öğretmeni, 2012 yılında Bilgisayar Formatör öğretmeni oldum. 2010-2013 yılları arasında Tübitak ve Hacettepe üniversitesi işbirliği ile açılan ”Kimya olimpiyatlarına öğrenci yetiştiren öğretmenlerin eğitimi” programını tamamladım ve bu paralel de öğrenci yetiştirdim. 2014 yılında İsviçre’nin Cern şehrinde atom altı parçacıkların davranışlarını inceleyen ”Parçacık ve hızlandırıcı fiziği” eğitimi aldım. Bu eğitim benim için evrenin oluşumu, evrensel yasalar ve çekim yasasını kafamda net oturtmama vesile oldu. 2015 yılında önce C, ardından A sınıfı iş güvenliği uzmanı oldum. 2016 yılında”Öğrenci Koçluğu” eğitimimi tamamladım. 2015-2017 yılları arasında Tübitak’ta Kimya içerik ve senaryoları hazırladım. Aynı yıl farklı yayın evlerine üniversite hazırlık kimya soru bankaları ve deneme sınavları hazırladım. 2016 – 2018 yıllarında Aykut Oğut ve Esra Banguoğlu Oğut‘un açtığı ”Yaşam Koçluğu” programına katıldım. 1400 saatlik eğitimin ardından, yetiştirdikleri ilk yaşam koçlarından biri olarak sertifikamı aldım.  Kimya öğretmenliği, öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu yapmaktayım. İki çocuğumla muhteşem hayatımda yolculuğuma devam ediyorum.

Hayatımın ilk on yılı yaşadığım yeri, olduğum durumları keşif ve anlama yolculuğu oldu. Her yer bir oyun alanıydı ve oyunun kurallarını, gördüklerim, duyduklarım, yaşadıklarımla öğreniyordum. O zaman aldığım kararların, benim projeksiyonum olacağının ve hayatımı o doğrular üzerine kuracağımın farkında olmadan hafızamda paketliyordum. Bu paketleri bulup açmamın hayatımın şu anki dördüncü on yılına tekabul edeceğini bilmeden sınırsız bir coşku ve yaratıcılık ile yaşıyordum.

İkinci on yılım artık kararlarımı hayatıma geçirdiğim yıllar oldu. Anlamadan nedenini düşünmeden sadece doğru olduğuna karar vermiş olduğum şeyleri yaşıyordum. Ailemin desteği, toplumun onayı, ilişkilerimde olduğum kişinin seçimi yani o an ihtiyacım olan her ne ise ilgili paketlerden doğrular çıkarılıp bir güzel yaşanıyordu.

Devamını görüntülemek için lüften sitemize üye olun veya giriş yapın