Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapat

YAŞAM KOÇU KİMDİR? NE YAPAR?

[tm_pb_section admin_label=”section”][tm_pb_row admin_label=”row” make_fullwidth=”off” use_custom_width=”off” use_grid_padding=”on” width_unit=”on” padding_mobile=”off” custom_margin=”45px||45px|” custom_margin_phone=”3px||3px|” custom_margin_last_edited=”on|phone” allow_player_pause=”off” parallax=”off” parallax_method=”off” make_equal=”off” parallax_1=”off” parallax_method_1=”off” vertical_alligment_1=”start” responsive_laptop_1=”inherit” responsive_tablet_1=”inherit” responsive_phone_1=”inherit” order_laptop_1=”1″ order_tablet_1=”1″ order_phone_1=”1″ parallax_2=”off” parallax_method_2=”off” vertical_alligment_2=”start” responsive_laptop_2=”inherit” responsive_tablet_2=”inherit” responsive_phone_2=”inherit” order_laptop_2=”2″ order_tablet_2=”2″ order_phone_2=”2″ column_padding_mobile=”on”][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_text admin_label=”Text” text_orientation=”justified” text_font_size=”13″ text_font_size_phone=”10″ text_font_size_last_edited=”on|phone” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Yaşam koçluğu,  kitaplarda okuduklarının doğruluğuna inanan ve bu yola çıkan insanların yaptığı bir iş değildir. Kitapları okuyup anlamakla,  60 saat ( ya da 100 saat, daha uzununu duymadım ) teorik eğitim almak arasında bir fark yoktur. Okunmamalı demiyorum ya da teorik eğitim alınmasın da değil söylemek istediğim. Öğretmek için kavramları bilmek yeterli değildir, bu kavramların anlamlarını bilmeniz de yeterli olmaz, bahsettiğiniz kavramları duyguları veya düşünceleri, yaşamınızın herhangi bir yerinde deneyimlememiş iseniz onun doğruluğunu hem savunamaz hem de gösteremezsiniz. Böyle yaşam koçu yok mu? Var hem de fazlası ile. Dolayısı ile insanlarda haklı olarak ‘ canı isteyen yaşam koçu oluyor’ düşüncesinin oluşması son derece doğal.  Bunun ayrımını yapmak da çok basittir aslında. Size yaşam koçuyum diyen kişinin söylediği sözlere değil yaşamdaki akışına, keyfine,  enerjisine,  tepkilerine bakarak  en fazla yarım saatte anlayabilirsiniz.

Sizin yerinize çözüm buluyorsa, size ne yapmanız gerektiğini söylüyorsa, doğrularını size sunuyorsa bilin ki gerçek bir yaşam koçu ile olmama ihtimaliniz yüksek.

Yaşam koçu, evrensel prensipleri ve çekim yasasını bilen ve bunu deneyimlemiş, hayatın her örgüsünde bunu çözmüş çözmeye de devam eden kişidir. Egosu ile harika bir ilişkisi vardır yaşam koçunun, bunu onun sakinliğinden , huzurundan, neşesinden, onun  yanındayken hissettiğiniz enerjinizden anlayabilirsiniz. Bildikleri ile değil yapabildikleri ile vardır gerçek bir yaşam koçu.

Kişi kendi egosunu göremez, onu kendisinden ayıramaz, egosunu kendisi zanneder ya da okuduğu kitaplardan anladığı kadarı ile egosunun olmamasını düşünebilir. Yaşam koçu o kişinin egosu olmadığı için ona egosunun oyunlarını gösterebilen kişidir. Çözümü kişiye bulduran ve asla cevapları vermeyen kişidir.

Size de yapabileceklerinizi, bulunduğunuz durumun dışındaki ihtimallerin neler olabileceğini yine size bulduran kişidir. Sizin zaten var olan gücünüz ile evrenin prensipleri ile neler yarattığınızı gösterip neler yaratabileceğinizi size söyleten , bunu yaşamınıza dahil etmek için sizinle çalışan kişidir.

[/tm_pb_text][/tm_pb_column][tm_pb_column type=”1_2″][tm_pb_video admin_label=”Video” src=”https://www.youtube.com/watch?v=zOrxAgGFgqY” auto_play=”on” loop_play=”on” mute=”on”] [/tm_pb_video][/tm_pb_column][/tm_pb_row][/tm_pb_section]

Bize ulaşın
Bize ulaşmak ister misiniz?
Merhaba, bize Whatsapp'dan soruların için ulaşabilirsin.