Merhaba

Yıllardır süren kişisel gelişim yolculuğum, merakım vardı. Kendi üzerimde çalışmayı da hep çok sevdim. Ancak sadece hayatta kalma sınırından yaşamaya geçemediğim ; yaratım yapıp sahip çıkamadığım ; hayatımın sorumluluğunu alamadığım ve tüm bunları niye bir türlü yapamadığımı anlamadığım bir döngü belli periyotlarda sıkışıp kalmama sebep oluyordu. Bilip eyleme geçememenin öfkesiyle kendimi sevemiyordum ve baş edemediğim bir şey sımsıkı tutuyordu. Tüm bunların nedenlerini bu eğitimde keşfettiğimde sevgi ve şefkat ilk kez çocuk halime ve egoma aktığında gözümdeki sis perdesi dağılmaya başladı. Neden adım atmadığımı, neden yapmaya sıra geldiğinde tıkandığımı, egomun oyunlarını keşfettikçe kendimi ondan ayırıp daha hareketli, keyifli, bereketli bir alana açıldım.

Bu eğitimi en güzel şöyle özetleyebilirim: kendi gerçekliğinden uzak, yüzleşmekten çekinen, hayatı her alanda tepetaklak olmuş bir halde başlamıştım;

gerçekliğini tanıyan, kabul aşamasında, hayatını ve gücünü kaptırdığı yerlerden geri alan bir Gülşah olarak devam ediyorum. Somut olarak örnekleyeyim, 117 kiloyla başladığım hedef serüvenim eksi 21 kilodaydım eğitim bittiğinde, hedefim martta 54 kilo olmak ve bence çoktan oldum 🙂 Gelirim yüzde yüzün üzerinde arttı ve borçlu durumdan gelir artıran duruma geçtim. Ailemle ilişkimde gerçek benle buluştum. Duygularımı ifade etmenin özgürlüğünü ve hafifliğini deneyimlemem zaten paha biçilemez.

Canım Tülay’ımın gerçekliği, eğitim aşamalarının gerçekliği bu alanda var olmama müthiş alan tanıdı. Ve benim de gerçek potansiyelime açılma halimi müthiş besliyor hala bu alan.

Sonsuzlarca iyi ki’m var. İyi ki Simya Noktası.

Gülşah Ümran Yılmaz