Eğitime katılmadan önce hayatımda  yaşadığım radikal değişiklikler, ülke değiştirmem evlenme ve anne olmamla birlikte kendimi, yolumu kaybetmiş bir çocuk gibiydim. Sürekli kendimle kavga ediyordum, kendimi ve başkalarını suçluyor, kurbanlık yapıyordum. Bu halimin günden güne arttığını ve depresyona doğru gittiğimin farkındaydım. Yeni doğan bebeğim için ayağa kalkmam gerektiğini düşünüyordum. En önemli problemim ise nereden başlayacağım, kimin bana destek vereceği ve nasıl başlamam konusuydu. İşte bunları bilmiyordum. Ta ki Tülay’la ve Simya Noktası ile tanışana kadar.

Yani ben değişime karar verdiğimde önümde bir kapı açılmıştı bile.

Bu eğitime başlamak verdiğim en zor karardı ama şimdi anlıyorum ki en doğru kararmış ve o zaman korkan egommuş.

11 ay sonra ben hayatım tamamen bambaşka oldu. Ben devam edip ilerledikçe değişim geldi ve ben değiştikçe hayatım güzelleşti. Kendime  eğitim süresince öğrendiklerimi sundukça etrafım bana değer veren insanlarla doldu.

Yaratım gücümün benim elimde olduğunu anladığım ve deneyimlediğimden beri kuralları artık ben yazıyorum. Artık kendine küskün küçük bir kız çocuğu değilim. Kendi değerinin farkında, kendini seven, hayatının otoritesini eline almış, yetişkin, güçlü, güzel bir kadınım.

Ne istediğini bilen, egosunu kendinden ayırmış, kurbanlık yapmayan biriyim artık.

İyi ki Tülay iyi ki Simya Noktası

Şahnaz Abdullayeva